راهنمای دانلود و نصب نوار ابزار (تولبار)سایت حقوقی دادخواهی
نرم افزار حقوقی حقوق یار
منوي اصلي


وضعیت عضویت و اشتراک شما
شما عضو رسمی سایت نمیباشید
برای عضویت رسمی در سایت در این محل کلیک کنید . سایت حقوقی دادخواهی. برای عضویت در سایت اینجا را کلیک کنید !دانشنامه حقوقي
get info from WikiPedia

دانشنامه حقوقي
دائرة المعارف آزاد حقوقيسایت حقوقی دادخواهی: انجمنهای مباحث حقوقی

Google

جستجو در اینترنت جستجو در این سایت
سايت حقوقي دادخواهي :: مشاهده موضوع - تصرف عدوانی در ملک مشاع و نحوه افراز
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست سايت حقوقي دادخواهي » حقوق مدني

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع      Printer-friendly version
تصرف عدوانی در ملک مشاع و نحوه افراز رفتن به صفحه 1, 2  بعدی

مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
mojtaba_s
عضو جدید
عضو جدید


عضو شده در: 19 دی 1384
پست: 15


میزان امتیاز: 375
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: دوشنبه 19 دی 1384 - 16:12    عنوان:  تصرف عدوانی در ملک مشاع و نحوه افراز پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مشاورین محترم حقوقی
باعرض سلام و ادب
محترما اینجانب (مجتبی - س) مشکلی حقوقی دارم که علی رغم گذراندن مراحل مختلف قضایی و مشاوره های متعدد متاسفانه هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده است .لذا بر آن شدم تا به عنوان آخرین اقدامی که از دست بنده در این مورد بر می آید این مشکل را با حضرتعالی درمیان گذاشته و از راهنمایی های جنابعالی در جهت احقاق حقم بهره مند شوم.
الف) در سال 1340 تمامی 20000 مترمربع از یک قطعه زمین مفروز به مساحت 150000 مترمربع ازپنجمین قطعه مفروزه از ششدانگ مزرعه ای که در جریان ثبت و تحدید حدود قانونی آن بعمل نیامده بود توسط پدر بنده طی سند قطعی , محضری و ثبتی بصورت مشاع خریداری می شود و ایشان سالها در آن اقدام به کشت و زرع می کرد .
ب) مابقی قطعه زمین مفروز 150000 مترمربع , قبل و بعد از سال 1340 به سه نفر دیگر بصورت مشاع واگذار گردیده است .
ج) پدر بنده پس از دو سال که در بستری بیماری بودند در سال 1349 دیده از جهان فروبست.
د) در زمان فوت آن مرحوم فرزندانش همگی صغیر بودند .
ه) علاوه بر موجود بودن سند محضری و ثبتی قطعه زمین 20000 مترمربع , در گواهینامه واریز مالیات برارث نیز وجود این ملک مشهود می باشد که اوراق آن موجود است .
و) با عنایت به اینکه قطعه زمین فوق الذکر در خارج از محدوده شهر قرارداشته و نیز صغیر بودن فرزندان آن مرحوم , چند سالی این زمین رها شده و وراث در آن رفت و آمدی نداشته اند.
ز) پس از رسیدن فرزندان ذکور آن مرحوم به سن قانونی به محل زمین مراجعه کرده که متوجه می شوند یکی از مالکان مجاور ملک که فروشنده ملک به پدر بنده هم بوده است به علت ملی شدن بخشی از زمینهایش اقدام به تصرف عدوانی زمین ما نموده است .
ح) لازم به ذکر است بخشی از قطعه زمین 150000 متر مربعی که مشترکا متعلق به چهار مالک بصورت مشاع بوده است , در جریان اصلاحات اراضی بعنوان زمینهای موات تشخیص داده شده و جزء اراضی ملی اعلام شده و بنام دولت درخواست ثبت گردیده است .
ط) مالک متصرف , ادعا می کند زمین فروخته شده به پدر بنده در انتهای پلاک فوق یعنی بخشی که بعنوان اراضی ملی اعلام شده است بوده و دولت آنرا گرفته است .
ی) با مراجعات مکرر به ایشان و درخواست استرداد زمین موروثی , متصرف ملک موضوع را به تعلل برگزار ساخته و از استرداد زمین استنکاف کرد .
ک) بناچار ورثه آن مرحوم دادخواستی مبنی بر افراز به دادگاه تقدیم کردند که پس از مراجعه کارشناسان رسمی دادگستری در چندیند نوبت (درمراحل مختلف دادرسی) چون در زمینهایی که متصرف ملک ادعا می کرد آنرا به پدر اینجانب فروخته هیچ گونه حدود متراز 20000 مترمربعی یافت نشد , و نیز آثار کشت و زرع قدیمی نیز در ملک مورد ادعای خواهان مقارن با تاریخ سند مشهود بوده است , جملگی بر این نظر می دهند که قطعه زمین مورد دعوی در اراضی ملی نبوده و محل آن در حوالی همان جایی است که مالک مجاور اقدام به تصرف آن نموده است . ولی متاسفانه این دادخواست به علت اعلام ملی بودن بخشی از پلاک مذکور رد می شود و با پیگیری موضوع درمراحل بعدی دادگاه که منجر به صدور رای می شود نیز به نتیجه مطلوب نمی رسد و همان رای دادگاه بدوی تایید می شود .
ل) با توجه به اینکه مراحل مورد اشاره در بنده 11 حدود چهار سال به طول می انجامد و صرف هزینه های متعدد کارشناسی , دادرسی و .... و عدم تمکن مالی وراث در آن زمان , دیگر موضوع را پیگیری نکرده و از باز پس گیری آن قطع امید کردند .
م) در سال 1382 اینجانب با مراجعات متعدد به مشاوران محترم حقوقی و شرح ماوقع , و همچنین جلب نظر بقیه وراث نسبت به احقاق حقشان , دادخواستی با عنوان خلع ید و قلع و قمع به محضر دادگاه تقدیم نمودم که با توجه به دارا بودن سند محضری ثبتی و تایید سازمان ثبت اسناد و املاک در مورد مالکیت پدر بنده و نیز شهادت شهود در محضر دادگاه و نظریه مثبت کارشناس رسمی دادگستری , قرار تحقیقات محلی صادر گردید که با توجه به عدم تصرف مورث خواهانها به مدت بیش از سی سال و تغییرات محل از لحاظ شکل و شمایل و همسایگان ملک در این مدت , و نیز باتوجه به اینکه مالکین زمینهای مجاور که قادر به تایید ادعای خواهانها بودند یا فوت نموده یا از محل نقل مکان کرده بودند , با همه این مشکلات و با تلاش فراوان توانستیم دو نفر از اهالی قبلی را یافته و جهت ادای شهادت در قرار تحقیقات محلی حاضر کنیم و در مقابل خوانده نیز با توجه به تصرف ملک بمدت بیش از 30 سال , تعداد بیشتری از اهالی را در قرار حاضر نمود که متاسفانه دادگاه محترم به اینصورت اقدام به صدور رای نمودند که ((چون اظهارات مطلعین محلی در حین اجرای قرار تحقیقات محلی به لحاظ تعارض مثبت تصرف مفروزی خواهانها نبوده و به دلیل عدم احراز تحویل و تصرف مفروزی مورث خواهانها , دادگاه دعوی مطروحه را ثابت ندانسته و رای بر بطلان دعوی صادر می نماید .))
ن) متاسفانه این بار هم با گذشت بیش از دو سال پیگیری و صرف هزینه نتوانستیم در جهت احقاق حقمان موثر باشیم .
س) شکر خدا - به جز بنده و یکی از خواهرانم - در حال حاضر بقیه ورثه ازتمکن مالی مطلوبی برخوردار بوده و با این وضع پیش آمده نیز دیگر هیچگونه تمایلی در جهت پیگیری موضوع ندارند و ادامه پیگیری را پول هدر دادن و و اتلاف وقت می دانند , ولی بنده جدای از مشکلات حاد اقتصادی که دارم معتقدم این یک تکلیف است و باید در جهت احقاق حقمان باز هم تلاش کنیم .
ق) مع هذا با مراجعه به یکی از مشاوران محترم حقوقی به بنده گفته شد آخرین راهی که برای احقاق حق در این پرونده وجود دارد تقدیم دادخواست خلع ید مشاعی به دادگاه می باشد .
ض) ایشان امکان موفقیت این دادخواست را بسیار کم می دانند و دلیلی که می آورند این است که در حدود سالهای 48-49 با توجه به مشکلات ثبتی منطقه دولت اقدام به ابطال اسناد مالکیت منطقه نموده و گفته است هر کس مالک است و تصرفاتی دارد باید مجددا درخواست ثبت بدهد و سند مالکیت جدید بگیرید .(ماده 147)
غ) البته با مشاهداتی که بنده در مراحل مختلف دادگاه از خواندگان محترم داشته ام برایم محرض شده که خواندگان در این خصوص اقدامی ننموده و هنوز موفق به دریافت سند رسمی نشده اند .( احتمالا به دلیل مشکلات ثبتی ملک )
ر) وضعیت مالکیت مشاعی در پلاک فوق که مطابق با استعلام جدید از سازمان محترم ثبت اسناد و املاک است به قرار زیر می باشد .
الف) آقای الف مالک 52000 متر مربع ب) آقای ب مالک 38000 متر مربع ج) آقای ج مالک 40000 متر مربع د) پدر بنده مالک 20000 متر مربع
مجموع مساحت مالکیت 4 مالک فوق معادل با متراز پلاک یا همان 150000 متر مربع است .
ش) وضعیت تصرفات کنونی به این صورت است که آقای الف , 52000 متر مربع , آقای ب 38000 متر مربع در تصرف داشته و سهم اراضی ملی نیز معادل 60000 متر مربع است . (مجموع تصرفات 150000 متر مربع )
ظ) لازم به ذکر است که آقای ج که یکی از مالکان است مجهول المکان می باشد .
ع) ضمنا در استعلام جدیدی که از سازمان ثبت اسناد و املاک شده است اینطور آمده که بموجب سند شماره 18274 مورخ 1340/11 دفترخانه اسناد رسمی شماره 6 تمامی بیست هزار مترمربع از 150000 متر مربع به پدر بنده منتقل گردیده است و بنامش در جریان است و چون پاسخ وضعیت های مجدد دفاتر اسناد رسمی و مراجع قضایی ارسال نشده و نتیجه آن مشخص نیست مسئولیت هر گونه معامله معارض بعهده متعاملین و دفترخانه خواهد بود .
ص) بنده در این درخواست سعی کرده ام که از بکار بردن اسامی مالکان و محل و نامهای غیر ضروری اجتناب کرده تا شرح ما وقع واضح تر باشد . البته در صورت نیاز تمامی موارد فوق مستندا تقدیم می گردد .
ضمن توکل بر خداوند متعال و تشکر مجدد از سعه صدر حضرتعالی , با عنایت به مراتب فوق الذکر خواهشمندم اینجانب را در پیگیری و تشخیص راه درست از نظرات و راهنمایی های کارشناسانه خود بهره مند سازید . با تشکر (مجتبی - س)

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
Hoghoogh
مدیر ارشد
مدیر ارشد


عضو شده در: 28 خرداد 1384
پست: 506
iran.gif


میزان امتیاز: 10325
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 20 دی 1384 - 00:38    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام
برای روشن شدن موضوع لطفا بفرمائید :
آیا در سند رسمی شما حدود اربعه این زمین قید شده یا خیر بصورت کلی و مشاعی 20 هزار متر از 150000 متر است ؟
دلیلی برای دایر بودن و کشت بر روی 20000 متر مربع زمین در اختیار دارید؟ یا خیر
این زمین در حال حاضر در کجا واقع است در محدوده شهر یا خارج شهر و آیا مشمول اراضی شهری میشود؟
از طرف دولت نسبت به این ملک چه اقدامی صورت گرفته آیا این زمین هم جزء ملی شده ها است یا خیر ؟
در کدام قسمت از این 150000 متر مربع زمین بعنوان موات اعلام شده است؟
آیا رای کمیسیون ماده 12 قانون زمین شهری به شما ابلاغ شده یا خیر و اگر شده آیا اعتراضی نسبت به این نظریه موات بودن صورت گرفته ؟
متن دادخواست و متن دادنامه صادره در خصوص خواسته افراز را مختصرا بنویسید و یا تصویر آنرا در انجمن به نمایش بگذارید.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger شماره شناسایی در ICQ
mojtaba_s
عضو جدید
عضو جدید


عضو شده در: 19 دی 1384
پست: 15


میزان امتیاز: 375
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 20 دی 1384 - 08:51    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و عرض ادب
ضمن تشکر , مراتب ذیل را به استحضار می رساند .
الف ) سند موجود از نوع اسناد شش دانگ سیم و سرب دار ( منگوله دار ) نیست و سندی محضری است که در سازمان ثبت اسناد و املاک نیز موجود می باشد . در مورد حدود اربعه طبق قباله آمده است که : ((مورد معامله تمامی بیست هزار متر مربع از یک قطعه زمین مفروز که به مساحت یکصد و پنجاه هزار متر مربع و همچنین قطعه مفروزه از ششدانگ مزرعه باستان آباد شماره 2249 واقع در بخش 6 ثبت اصفهان است و در جریان ثبت و تحدید حدود قانونی آن بعمل نیامده و فروشنده طبق قباله 17356 این دفترخانه خریداری نموده و خصوصیات و حدود اظهار شده قطعه مفروزه طبق قباله 16811 ایندفتر است که طرفین از آن اطلاع کامل دارند و خریدار با علم و اطلاع کامل از خصوصیات مورد معامله به مسئولیت خود این معامله را انجام و اقرار به تصرف آن نموده متعهد شد که در تکمیل عمران و آبادی مورد معامله اقدام و در موقع تحدید حدود قطعه مفروزه را جداگانه تحدید وشماره گذاری نماید .)) و در قباله 16811 نیز به اینصورت درج شده است که: ((تمامی یک قطعه زمین مفروزه از پنجمین قطعه مفروزه از ششدانگ مزرعه باستان آباد شماره 2249 که باظهار طرفین مساحت آن یکصد وپنجاه هزار متر مربع و محدود است شمالا به طول یکصد پنجاه متر به خیابان جدید الاحداث و شرقا و غربا هر کدام به طول یکهزار متر به بقیه اراضی و جنوبا بطول یکصدو پنجاه متر به خیابان قاطع با دامنه کوه و خریدار با علم و اطلاع کامل از خصوصیات مورد معامله و به مسئولیت خود این معامله را انجام داده و متعهد شد که در موقع تحدید حدود مورد معامله را جداگانه تحدید و شماره گذاری نماید .)) در واقع بصورت کلی و مشاعی 20000 متر مربع از 150000 متر مربع است .

ب) طی دادخواست افراز در سال 1360 یکی از سه کارشناس محترم , ملک را مورد بازدید قرار دادند و با توجه به ادعای خواهان مبنی بر کشت و زرع در زمین مذکوراینطور مرقوم فرمودند که (( پس از توجه به اظهارات طرفین و بررسی دقیق زمین و اینکه در قسمتی که خوانده مدعی است 20000 متر زمین خواهانها قرار دارد بطور کلی بعلت وجود اختلاف سطح بین 7 تا 10 متر ارتفاع داشته و امکان آبیاری با چاه موجود نمی باشد و در ثانی زمین مورد نظر خواند بایر و کشت نشده است که هیچ گونه متراز قطعه 20000 متری در آن مشاهده نمی شود . بنابراین این نظریه پس از دو بار مراجعه به زمین و همچنین مراجعه به پرونده های موجود مربوط به پلاک مذکور چنین نتیجه گیری می شود که محل وقوع زمین 20000 متر مربعی خواهان در اطراف چاه آب بوده (محل تصرف خوانده ) و کاملا آثار زراعتی قدیمی مقارن با تاریخ سند خریداری آنها دارد .)) و همچنین طبق نظرات کارشناسی دو نفر دیگر از آقایان در سال 1362 پس از تشریح موقعیت ملک و تصرفات آن اینطور آمده است که (( با توجه به اینکه مالکیت خواهانها و خواندگان در قطعه مذکور بصورت مشاع می باشد قسمتی از این قطعه که ملی شده مربوط به کلیه مالکین و قسمتی هم که باقی مانده مربوط به کلیه مالکین نسبت به سهم مشاعی خود می باشد و مقدار زمین خواهانها باید از 90000 متر مربع زمین باقیمانده بعد از قسمتی که ملی شده جدا گردد .)) و هر دو در کروکی پیوست نظریات خود محل وقوع ملک را در اطراف چاه آب موجود یعنی اراضی مورد تصرف خوانده مشخص نموده اند . ضمنا با توجه به عدم تصرف ملک پس از فوت پدر مرحومم یعنی سال 1349 به جز شهادت شهود دلیلی مبنی بر کشت و زرع در قطعه مذکور ندارم .

ج ) بطور دقیق نمی دانم که طبق نقشه های شهری زمین مذکور جزء محدود شهر است یا خیر ولی طبق عرف , زمین مذکور در خارج از محدوده شهر واقع شده و در اطراف آن زمینهای کشاورزی , باغ و ویلا و کارگاه و کارخانه وجود دارد .

د) بخشی از کل قطعه 150000 متر مربعی به میزان 60000 متر مربع توسط دولت بعنوان اراضی ملی مشخص شده و با سیم خاردار مجزا و در آن تاسیساتی توسط ارتش ایجاد کرده اند و کارهای مطالعاتی کشاورزی انجام می دهند . ولی مشخصا طبق ادعای خواهان آن قسمت زمین که مدعی تصرف مفروزی می باشیم جزء اراضی ملی نیست و در جوار آن قرار دارد یعنی قسمتهای غیر ملی .

ح ) ابتدای زمین مذکور در سمت شمال شرقی به جاده ای منتهی می شود و انتهای آن در جنوب غربی به دامنه کوه . قسمتی که ملی شده در انتهای زمین یعنی منتهی به دامنه کوه می باشد .

و) با توجه به عدم تصرف ما در ملک یاد شده چیزی با عنوان رای کمیسیون ماده 12 قانون زمین شهری به ما ابلاغ نشده است اگر هم ابلاغی صورت گرفته چون ما در محل نبوده ایم از آن اطلاعی ندارم . ولی تا جایی که می دانم شخص متصرف ملک (خوانده) که فروشند ملک به دو نفر دیگر یعنی پدر بنده و آقای ج که مجهول الامکان می باشد است پرونده ای در کمیسیون ماده واحده منابع طبیعی تشکیل داده است که برای بنده جای تعجب است . زیرا ایشان طبق سند خود که 38000 متر مربع می باشد در حال حاضر طبق نظرات کارشناسی همین میزان را در تصرف دارد .

ز) متن خواسته افراز (( چون مورث خواهانها مالک مقدار 20000 متر مربع از 150000 متر مربع بوده و با سایر مالکین قطعه فوق الذکر که در جریان ثبت است و گواهی ثبتی آن عینا ایفاد گردیده است بصورت اشاعه در ملک مزبور شرکت داشته و حالت اشاعه بزیان خواهانها می باشد و با مراجعات مکرر بخواندگان بمنظور افراز سهمیه خود در پلاک مورد بحث چون موضوع را بطفره و تعلل برگزار ساخته اند ناچار به تقدیم این دادخواست شده و درخواست دارد با انتخاب کارشناس خبیری از بین کارشناسان رسمی دادگستری اقدام شایسته بمنظور افراز سهیمه موکلین طبق نظریه کارشناس معمول فرموده و سپس حکم شایسته دایر بر افراز سهیمه خواهانها در زمین مذکور را صادر فرمایید . فتوکپی مصدق گواهی حصر وراثت و فرم شماره 19 دارایی به پیوست تقدیم می گردد .))
متن دادنامه در خصوص خواسته افراز (( نظر به اینکه از نظریه کارشناس منتخب دادگاه و سایر محتویات پرونده استنباط میشود که قسمتی از ملک مورد درخواست افراز از اراضی ملی شده است , لذا درخواست خواهانها قبول نبوده و رد می شود . ))
متن رای دیوان عالی کشور (( نظر به اینکه پرونده امر دلالتی بر خاتمه جریان ثبتی ملک مورد تقاضا ندارد و چون با توجه بدادخواست و محتویات پرونده عده ای از خواهانها صغیر میباشند مستندا بماده 313 قانون امور حسبی قرار صادره فسخ و رسیدگی با دادگاه صادر کننده قرار تشخیص میگردد مقرر می دارد دفتر پرونده را بمرجع مزبور ارسال دارند .))
دادنامه مربوط به دادخواست خلع ید و قلع و قمع که در سال 1382 تقدیم و در سال 1384 منجر به صدور رای شده است (( با توجه به اینکه وکیل خواهانها در جهت اثبات خرید قطعه متنازع فیه و تحویل و تصرف آن بصورت مفروزی موکلین خود قبل از تاریخ 1349 (تاریخ فوت مورث خواهانها ) صرفا به شهادت شهود و معاینه و تحقیقات محلی استناد نموده است و گواهان تعرفه شده وکیل خواهانها صرفا به تصرف مورث خواهانها در زمینهای تحت تصرف خوانده گواهی داده و همگی مبنای شهادت خود را حضور در محل در چندین نوبت به همراه احراز خواهانها اعلام که از نحوه بیان گواهان بنظر می رسد شهادت آنها ناشی از تلقین قبلی بوده و بدین لحاظ ارزش و اعتبار لازم جهت اثبات دعوای مطروحه برخوردار نباشد و اظهارات مطلعین محلی در حین اجرای قرار تحقیقات محلی نیز به لحاظ تعارض , مثبت تصرف مفروزی مورث خواهانها نبود و به دلیل عدم احراز تحویل و تصرف مفروزی مورث خواهانها دادگاه دعوای مطروحه را ثابت ندانسته و رای بر بطلان دعوی صادر و اعلام می نماید .))
با تشکر و سپاس مجتبی - س

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
Hoghoogh
مدیر ارشد
مدیر ارشد


عضو شده در: 28 خرداد 1384
پست: 506
iran.gif


میزان امتیاز: 10325
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 20 دی 1384 - 23:01    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام
همانطوریکه در رای دیوان عالی کشور راجع به دادخواست افراز مندرج است دادخواست تقدیمی از حیث شکلی دارای ایراد بوده که میبایست با توجه به ماده 313 قانون امور حسبی این ایراد برطرف میشد ماده مذکور مقرر میدارد:
ماده 313 - در صورتي كه تمام ورثه و اشخاصي كه در تركه شركت دارند حاضر و رشيد باشند به هر نحوي كه بخواهند مي توانند تركه را مابين خود تقسيم نمايند ليكن اگر مابين آنها محجور يا غائب باشد تقسيم تركه به توسط نمايندگان آنها در دادگاه به عمل مي آيد.
متاسفانه اقدامی که بعد از صدور این رای صورت گرفته مشخص نیست و معلوم نکردید پرونده پس از اعاده به شعبه دادگاه بدوی منتج به چه نتیجه ای شده است؟ آیا رفع نقص از سوی خواهانها و یا دادگاه معمول شده یا به صرف صدور این رای پرونده بایگانی شده است؟
در ثانی یکی دیگر از ایرادات شکلی دیوان عدم خاتمه بودن جریان ثبتی ملک است آیا برای تکمیل و ختم جریان ثبتی از طریق اداره ثبت محل اقدامی صورت گرفته یا خیر؟
ثالثا مستند مقام دولتی در ملی کردن 60000 متر مربع زمین چه بوده است ؟ آیا حقیقتا ملی اعلام شده یا با توجه باینکه اعلام شده فعلا در تصرف ارتش است و کارهای مطالعاتی کشاورزی انجام می دهند آیا این تصرف ناشی از عمل به لايحه قانوني نحوه خريد و تملك اراضي و املاك براي اجراي برنامه هاي عمومي، عمراني و نظامي دولت ، نبوده است لازم به ذکر است بموجب ماده 3 آن لایحه قانونی بهاي عادله اراضي، ابنيه ، مستحدثات، تأسيسات و ساير حقوق و خسارات وارده از طريق توافق بين (دستگاه اجرائي) و مالك يا مالكين و صاحبان حقوق تعيين ميگردد.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger شماره شناسایی در ICQ
mojtaba_s
عضو جدید
عضو جدید


عضو شده در: 19 دی 1384
پست: 15


میزان امتیاز: 375
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: جمعه 23 دی 1384 - 11:13    عنوان:  توضیح پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و عرض احترام
ضمن تشکر از راهنمایی حضرتعالی موارد ذیل را به استحضار می رساند .
الف) با مراجعه به دادگستری , طبق محتویات پرونده که در بایگانی راکد موجود می باشد , پس از رای دیوان عالی کشور از پرونده رفع نقص شده و برای وراث صغیر قیم مشخص گردیده و به دادگاه شعبه 3 ارجاع شده است که دادگاه محترم بر رای صادره از دادگاه بدوی که منجر به صدور حکم عدم قابلیت افراز شده بود ایراد و اشکالی وارد ندانسته و آنرا عینا تایید نموده است .
سپس نسبت به دادنامه این دادگاه تقاضای فرجامخواهی شده است که رای دیوان عالی کشور بدین شرح می باشد : (( صرفنظر از قابلیت یا عدم قابلیت فرجامخواهی نظر به اینکه درخواست فرجامی خارج از مهلت مقرر تسلیم شده است به استناد ماده 537 قانون آیین دادرسی مدنی قرار رد دادخواست فرجامی صادر و اعلام می شود.))

ب) در خصوص پیگیری , تکمیل و خاتمه جریان ثبتی توسط خواهان , طبق نظر و راهنمایی وکلا و مشاوران حقوقی محترم پرونده اینطورعنوان نموده اند که : (( چون جهت پیگیری و تقاضای ثبت لازم و ضروری است که مدعی مالکیت تصرفاتی (در مورد درخواست ثبت) داشته باشد و چون خواهان هیچگونه تصرفی از 30 سال پیش تا کنون در ملک مورد دعوی نداشته است امکان پیگیری مراحل ثبتی به هیچ عنوان تا زمانی که دادگاه رای به خلع ید از زمین مذکور صادر ننماید و تصرفاتی در آن نداشته باشید وجود ندارد . و با وجود دار بودن قولنامه توسط خواهان , اداره ثبت کسی را مالک می داند که تصرفاتی در مورد درخواست ثبت داشته باشد ))و با این راهنمایی خواهان هم تا کنون اقدامی بمنظور پیگیری جریان ثبتی انجام نداده است .

ج) با عنایت به آگاهی کم حقوقی بنده به اطلاع می رسانم طبق استعلامی که از اداره منابع طبیعی شده است بخشی از پلاک 2249 (قطعه مورد بحث) جزء اراضی ملی اعلام شده و همچنین در پرونده موجود در بایگانی راکد دادگستری رایی با عنوان رای کمیسیون ماده 56 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع نیز که درسال 51 صادر شده است وجود دارد که در این رای آمده : (( طبق مدارک موجود و راهنمایی آقای ب (خوانده ) قطعه زمین مورد اعتراض جزئی از زمین باستان آباد بشمار می رود . علیهذا ان قسمت از زمین مورد اعتراض که از محدوده تعیین شده در گواهی خارج است با توجه به تعریف بند 9 از ماده اول قانون حفاظت و بهره برداری ملی اعلام می گردد .))
لذا با توجه به اعلام اداره منابع طبیعی مبنی بر ملی بودن بخشی از قطعه زمین فوق الاشاره و نیز قبول درخواست ثبت بنام دولت طبق استعلام از سازمان ثبت اسناد و املاک ظاهرا بنظر میرسد حقیقتا ملی شده است .ضمنا هیچگونه خسارت یا معوضی نیز توسط خواهان دریافت نشده است . با سپاس و تشکر فراوان

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
Hoghoogh
مدیر ارشد
مدیر ارشد


عضو شده در: 28 خرداد 1384
پست: 506
iran.gif


میزان امتیاز: 10325
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: شنبه 24 دی 1384 - 01:58    عنوان:  Re: توضیح پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

mojtaba_s نوشته است:
با سلام و عرض احترام
ضمن تشکر از راهنمایی حضرتعالی موارد ذیل را به استحضار می رساند .
الف) با مراجعه به دادگستری , طبق محتویات پرونده که در بایگانی راکد موجود می باشد , پس از رای دیوان عالی کشور از پرونده رفع نقص شده و برای وراث صغیر قیم مشخص گردیده و به دادگاه شعبه 3 ارجاع شده است که دادگاه محترم بر رای صادره از دادگاه بدوی که منجر به صدور حکم عدم قابلیت افراز شده بود ایراد و اشکالی وارد ندانسته و آنرا عینا تایید نموده است .
سپس نسبت به دادنامه این دادگاه تقاضای فرجامخواهی شده است که رای دیوان عالی کشور بدین شرح می باشد : (( صرفنظر از قابلیت یا عدم قابلیت فرجامخواهی نظر به اینکه درخواست فرجامی خارج از مهلت مقرر تسلیم شده است به استناد ماده 537 قانون آیین دادرسی مدنی قرار رد دادخواست فرجامی صادر و اعلام می شود.))

با سلام
آیا شرکاء و مالکین زمین میتوانند جهت افراز ملک با هم توافق نمایند؟ چون با این حساب سایرین نیز برای دریافت سند تفکیک شده ۶ دانگ دچار مشکل هستند.
نقل قول:

ب) در خصوص پیگیری , تکمیل و خاتمه جریان ثبتی توسط خواهان , طبق نظر و راهنمایی وکلا و مشاوران حقوقی محترم پرونده اینطورعنوان نموده اند که : (( چون جهت پیگیری و تقاضای ثبت لازم و ضروری است که مدعی مالکیت تصرفاتی (در مورد درخواست ثبت) داشته باشد و چون خواهان هیچگونه تصرفی از 30 سال پیش تا کنون در ملک مورد دعوی نداشته است امکان پیگیری مراحل ثبتی به هیچ عنوان تا زمانی که دادگاه رای به خلع ید از زمین مذکور صادر ننماید و تصرفاتی در آن نداشته باشید وجود ندارد . و با وجود دار بودن قولنامه توسط خواهان , اداره ثبت کسی را مالک می داند که تصرفاتی در مورد درخواست ثبت داشته باشد ))و با این راهنمایی خواهان هم تا کنون اقدامی بمنظور پیگیری جریان ثبتی انجام نداده است .


بنا به اظهار خود شما مدرک مالکیت مورثتان سند رسمی است نه قولنامه و اعتباری که سند رسمی دارد خیلی بیشتر از سند عادی و قولنامه است و این موضوعی که نوشتید مربوط به اسناد عادی است .
نقل قول:
ج) با عنایت به آگاهی کم حقوقی بنده به اطلاع می رسانم طبق استعلامی که از اداره منابع طبیعی شده است بخشی از پلاک 2249 (قطعه مورد بحث) جزء اراضی ملی اعلام شده و همچنین در پرونده موجود در بایگانی راکد دادگستری رایی با عنوان رای کمیسیون ماده 56 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع نیز که درسال 51 صادر شده است وجود دارد که در این رای آمده : (( طبق مدارک موجود و راهنمایی آقای ب (خوانده ) قطعه زمین مورد اعتراض جزئی از زمین باستان آباد بشمار می رود . علیهذا ان قسمت از زمین مورد اعتراض که از محدوده تعیین شده در گواهی خارج است با توجه به تعریف بند 9 از ماده اول قانون حفاظت و بهره برداری ملی اعلام می گردد .))
لذا با توجه به اعلام اداره منابع طبیعی مبنی بر ملی بودن بخشی از قطعه زمین فوق الاشاره و نیز قبول درخواست ثبت بنام دولت طبق استعلام از سازمان ثبت اسناد و املاک ظاهرا بنظر میرسد حقیقتا ملی شده است .ضمنا هیچگونه خسارت یا معوضی نیز توسط خواهان دریافت نشده است . با سپاس و تشکر فراوان

البته به موجب ماده يكم تصويب‌نامه قانون ملي شدن جنگلهاي كشور مصوب1341، عرصه و اعياني كليه جنگلها و مراتع، بيشه‌هاي طبيعي و اراضي جنگلي كشور جزء اموال عمومي محسوب و متعلق به دولت است ولو اينكه قبل از اين تاريخ افراد آن را متصرف شده و سند مالكيت گرفته باشند.
در هر حال بنظرم بدوا با مراجعه به اداره ثبت محل تکلیف جریان ثبتی و خاتمه شدن جریان ثبتی را پیگیری و مشخص نمائید و در خصوص ملی شدن قسمتی از ملک چنانچه به این تصمیم اعتراضی دارید در اجرای قانون تعيين تكليف اراضي اختلافي موضوع اجراي ماده 56 قانون جنگلها و مراتع به هیات و کمیسیون مزبور اعتراض خود را تسلیم و چنانچه این اعتراض مردود اعلام شد به دیوان عدالت اداری دادخواست تقدیم کنید.
و نیز در صورت قطعیت مالکیت شما و سایر شرکاء بر 90000 متر مربع باقیمانده راسا و یا با هماهنگی با سایر شرکا از اداره ثبت تقاضای اصلاح سند و صدور سند 6 دانگ برای 90000 متر مربع نمائید.پس از صدور سند اصلاحی افراز مال مشاع سهلتر خواهد بود.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
قانون تعيين تكليف اراضي اختلافي موضوع اجراي ماده 56 قانون جنگلها و مراتع
ماده واحده - زارعين صاحب اراضي نسقي و مالكين و صاحبان باغات و تاسيسات در خارج از محدوده قانوني شهرها و حريم روستاها، سازمانها و موسسات دولتي كه به اجراي ماده 56 قانون حفاظت و بهره برداري از جنگلها و مراتع كشور مصوب 1346 و اصلاحيه هاي بعدي آن اعتراض داشته باشند مي توانند به هياتي مركب از:
1 - مسئول اداره كشاورزي .
2 - مسئول اداره جنگلداري .
3 - عضو جهاد سازندگي .
4 - عضو هيات واگذاري زمين .
5 - يك نفر قاضي دادگستري .
6 - بر حسب مورد دو نفر از اعضا شوراي اسلامي روستا يا عشاير محل مربوطه مراجعه نمايند.
اين هيات در هر شهرستان زير نظر وزارت كشاورزي و با حضور حداقل 5 نفر از 7 نفر رسميت يافته و پس از اعلام نظر كارشناسي هيات راي قاضي لازم الاجرا خواهد بود مگر در مواد سه گانه شرعي مذكور در مواد 284 و 284 مكرر (آيين دادرسي كيفري ).
تبصره 1 - ادارات ثبت اسناد شهرستانها مكلفند كه اسناد مربوطه را مطابق راي نهايي صادره اصلاح نمايند.
تبصره 2 - ديوان عدالت اداري مكلف است كليه پرونده هاي موجود در مورد ماده 56 قانون جنگلها و مراتع كشور و اصلاحيه هاي بعدي آن را كه مختومه نشده است به كميسيون موضوع اين قانون ارجاع نمايد.
تبصره 3 - چنانچه سازمانها و موسسات دولتي به اجراي ماده 56 معترض بوده و اين اعتراض از سوي هيات مذكور در ماده واحد بجا تشخيص داده شود با توجه به موقعيت و شرايط زمين نسبت به خلع يد از متصرفين اقدام به عمل مي آيد.
تبصره 4 - دولت موظف است توسط دستگاههاي ذيربط نسبت به خلع يد از اراضي متصرفي بعد از اعلام مورخ 16/12/1365 دولت جمهوري اسلامي اقدام لازم را به عمل آورد.
تبصره 5 - از تاريخ تصويب اين ماده واحده كليه قوانين و مقررات و آيين نامه هاي مغاير با اين قانون لغو و تنها مرجع رسيدگي به شكايات مربوط به اجراي ماده 56 قانون جنگلها و مراتع و اصلاحيه هاي آن هيات موضوع اين قانون خواهد بود.
تبصره 6 - وزارت كشاورزي مكلف است آيين نامه اجرايي اين قانون را حداكثر ظرف دو ماه تهيه و تصويب و جهت اجرا ابلاغ نمايد.
قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و شش تبصره در جلسه علني روز سه شنبه مورخ بيست و دوم شهريور ماه يك هزار و سيصد و شصت و هفت مجلس شوراي اسلامي تصويب و در تاريخ 29/6/1367 به تاييد شوراي نگهبان رسيده است .
رئيس مجلس شوراي اسلامي - اكبر هاشمي

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger شماره شناسایی در ICQ
mojtaba_s
عضو جدید
عضو جدید


عضو شده در: 19 دی 1384
پست: 15


میزان امتیاز: 375
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: شنبه 24 دی 1384 - 10:16    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مشاور محترم حقوقی
باسلام
ضمن سپاس فراوان از ارسال جوابیه های کارشناسانه و جدید حضرتعالی , و نیز قدردانی از سعه صدر و حوصله جنابعالی مورد ذیل را به استحضار می رسانم .
الف ) از میان چهار مالک ملک مذکور پدر بنده به رحمت ایزدی پیوسته و یکی دیگر از مالکان نیز از ابتدای پیگیری حقوقی دعوی تا کنون , مدت مدیدی است که مجهول المکان بوده است . دو مالک دیگر نیز قانون حاکم بر املاک مشاعی را صادق ندانسته و با مراجعات مکرر به ایشان در مراحل مختلف موضوع را به تعلل برگزار می سازند و به هیچ عنوان حاضر به توافق در مورد افراز نیستند . ضمنا یکی از مالکین , دارای نفوذ زیادی در سازمان ثبت اسناد می باشد و وکیل محترم سابق پرونده ما مرتبا این نکته را گوشزد می کردند که ایشان (خوانده ) ممکن است به استناد ماده 147 قانون ثبت اقدام به دریافت سند ششدانگ برای تصرفات کنونی خود حتی در مراحل رسیدگی به پرونده در دادگاه بنماید و در اینصورت با ارائه سند ششدانگ , دادگاه دیگر حقی برای شما در خصوص مالکیت قائل نمی باشد . البته ظاهرا ماده فوق از یک سال پیش تا کنون به حالت تعلیق در آمده است .

ب) ضن پوزش , ظاهرا بنده در نحوه توصیف نوع سند مالکیت دچار اشتباه شده ام . سند موجود ملک مشاعی یاد شده از نوع اسناد ششدانگ منگوله دار نیست و قباله ای که بصورت انتقال قطعی در یکی از دفترخانه های اسناد رسمی به پدر بنده منتقل گردیده است و سوابق محضری آن در اداره ثبت اسناد موجود می باشد که استعلامهای متعدد صورت گرفته گواه این ادعاست . عنوان ((سند رسمی)) که بکار برده ام با توجه به درج این عنوان در بالای برگ قباله بوده است .

ج) طبق استعلام اخیر از سازمان ثبت اسناد و املاک آمده است که جریان ثبتی ملک خاتمه نیافته است . همچنین در مراحل مختلف رسیدگی به پرونده تا کنون خوانده هیچ گونه مدرکی که گواه دارا بودن سند رسمی ششدانگ در تصرفات کنونیش است , ارائه ننموده است . ضمنا آیا با وجود عدم تصرف در ملک یاد شده باز هم می توانیم تقاضای صدور سند اصلاحی( وفق راهنمایی حضرتعالی ) را راسا از اداره ثبت بنماییم ؟ چون در اداره ثبت می گویند که (( اظهار نامه در محل ملک توسط مامورین اداره ثبت توزیع می شود و معمولا فرم درخواست ثبت به کسی داده می شود که در حد ثبتی تصرف مالکانه وی را نسبت به ملک احراز کرده باشند به این شکل که یک سری تحقیقات اولیه می کنند و پس از احراز تصرف مالکانه بعنوان مدعی مالکیت به وی فرم درخواست ثبت اظهارنامه می دهند .)) خواهشمند است اینجانب را راهنمایی فرمایید .
همچنین با توجه به عدم تصرف می توان به قانون تعيين تكليف اراضي اختلافي موضوع اجراي ماده 56 قانون جنگلها و مراتع به هیات و کمیسیون مزبور اعتراض خود را تسلیم نماییم . با سپاس مجتبی - س

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
mojtaba_s
عضو جدید
عضو جدید


عضو شده در: 19 دی 1384
پست: 15


میزان امتیاز: 375
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: یکشنبه 25 دی 1384 - 22:36    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

جناب آقای حسینی
با سلام
محترما پیرو راهنمایی حضرتعالی مبنی بر تقاضای اصلاح سند و صدور سند شش دانگ برای کل اراضی غیر ملی در پلاک یاد شده بعنوان اولین اقدام ذیلا متن درخواستی که بدین منظور تهیه کرده ام جهت استحضار حضرت عالی و رفع نقص حضورتان تقدیم می گردد . آیا این درخواست مستند به ماده 45 آیین نامه قانون ثبت می باشد یا خیر ؟ خواهشمند است همچنان بنده را از راهنماییهای خود بهره مند سازید . از خداوند منان توفیق روز افزون شما را خواستارم . مجتبی - س
ریاست محترم اداره ثبت اسناد و املاک اصفهان
با سلام
احتراما به استحضار میرساند اینجانب مجتبی - س اصالتا و وکالتا (طبق وکالتنامه شماره 2589 دفترخانه 6 اصفهان که به پیوست می باشد ) نظر به اینکه پدرم بصورت مشاعی به همراه سه مالک دیگر که اسامی آنها در ذیل آمده است در یک قطعه زمین به مساحت یکصد و پنجاه هزار متر مربع از پنجمین قطعه مفروز از ششدانگ مزرعه باستان آباد کرارج دارای پلاک 2249 بخش شش ثبت اصفهان , طبق سند قطعی شماره 18274 مورخ 17/11/1340 دفترخانه 6 اصفهان به میزان بیست هزار متر مربع , مالکیت رسمی داشته است و با توجه به اینکه بخشی از زمین فوق بعنوان اراضی ملی از کل پلاک مذکور مجزا شده است و درخواست افراز که توسط ورثه مرحوم پدرم به محضر دادگاه تقدیم گردیده بعلت ملی بودن بخشی از پلاک فوق الذکر مقدور نبوده است و نیز با توجه به عدم دسترسی به سایر شرکاء , علی هذا مستدعی است دستور فرمائید نسبت به اعزام نماینده و نقشه بردار جهت اصلاح سند مالکیت و صدور سند ششدانگ برای کل اراضی غیر ملی در پلاک یاد شده طبق وضع موجود محل اقدام گردد .
به پیوست تصاویر دادنامه صادره از شعبه دهم دادگاه عمومی اصفهان – دو نسخه گزارش کارشناسان رسمی دادگستری اصفهان – سند مالکیت شماره 18274 مورخ 17/11/1340– دادنامه حصر وراثت صادره از شعبه دوم دادگاه عمومی اصفهان – وکالتنامه شماره 2589 دفترخانه 6 اصفهان - گواهی اداره اقتصاد و دارایی و پاسخ استعلام اداره منابع طبیعی اصفهان ایفاد می گردد . ضمنا اسامی سه مالک دیگر در ملک مشاعی فوق به این قرار است . 1- الف
2- ب 3- ج

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
Hosseini
مدیر سایت
مدیر سایت


عضو شده در: 30 اردیبهشت 1384
پست: 895
محل سکونت: ایران iran.gif


میزان امتیاز: 16615
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: یکشنبه 25 دی 1384 - 23:57    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

mojtaba_s نوشته است:
جناب آقای حسینی
با سلام
محترما پیرو راهنمایی حضرتعالی مبنی بر تقاضای اصلاح سند و صدور سند شش دانگ برای کل اراضی غیر ملی در پلاک یاد شده بعنوان اولین اقدام ذیلا متن درخواستی که بدین منظور تهیه کرده ام جهت استحضار حضرت عالی و رفع نقص حضورتان تقدیم می گردد . آیا این درخواست مستند به ماده 45 آیین نامه قانون ثبت می باشد یا خیر ؟ خواهشمند است همچنان بنده را از راهنماییهای خود بهره مند سازید . از خداوند منان توفیق روز افزون شما را خواستارم . مجتبی - س
ریاست محترم اداره ثبت اسناد و املاک اصفهان
با سلام
احتراما به استحضار میرساند اینجانب مجتبی - س اصالتا و وکالتا (طبق وکالتنامه شماره 2589 دفترخانه 6 اصفهان که به پیوست می باشد ) نظر به اینکه پدرم بصورت مشاعی به همراه سه مالک دیگر که اسامی آنها در ذیل آمده است در یک قطعه زمین به مساحت یکصد و پنجاه هزار متر مربع از پنجمین قطعه مفروز از ششدانگ مزرعه باستان آباد کرارج دارای پلاک 2249 بخش شش ثبت اصفهان , طبق سند قطعی شماره 18274 مورخ 17/11/1340 دفترخانه 6 اصفهان به میزان بیست هزار متر مربع , مالکیت رسمی داشته است و با توجه به اینکه بخشی از زمین فوق بعنوان اراضی ملی از کل پلاک مذکور مجزا شده است و درخواست افراز که توسط ورثه مرحوم پدرم به محضر دادگاه تقدیم گردیده بعلت ملی بودن بخشی از پلاک فوق الذکر مقدور نبوده است و نیز با توجه به عدم دسترسی به سایر شرکاء , علی هذا مستدعی است دستور فرمائید نسبت به اعزام نماینده و نقشه بردار جهت اصلاح سند مالکیت و صدور سند ششدانگ برای کل اراضی غیر ملی در پلاک یاد شده طبق وضع موجود محل اقدام گردد .
به پیوست تصاویر دادنامه صادره از شعبه دهم دادگاه عمومی اصفهان – دو نسخه گزارش کارشناسان رسمی دادگستری اصفهان – سند مالکیت شماره 18274 مورخ 17/11/1340– دادنامه حصر وراثت صادره از شعبه دوم دادگاه عمومی اصفهان – وکالتنامه شماره 2589 دفترخانه 6 اصفهان - گواهی اداره اقتصاد و دارایی و پاسخ استعلام اداره منابع طبیعی اصفهان ایفاد می گردد . ضمنا اسامی سه مالک دیگر در ملک مشاعی فوق به این قرار است . 1- الف
2- ب 3- ج

با سلام و احترام
البته راهنمائي هاي انجام شده توسط جناب حقوق صورت گرفته و ضمن تشکر از ايشان باطلاع جنابعالي ميرسانم تقاضاي اصلاح سند به منزله قبول رای صادره از کمیسیون ماده 56 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع است و اداره ثبت از مالکين تقاضاي اقرارنامه دائر بر قبول تصميم مذکور خواهد نمود .
و روش اصلاح سند مورد نظر شما تقريبا شبيه به اينست:
http://www.dadkhahi.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=780

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر نام شناسایی در AIM شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger شماره شناسایی در ICQ
mojtaba_s
عضو جدید
عضو جدید


عضو شده در: 19 دی 1384
پست: 15


میزان امتیاز: 375
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: دوشنبه 26 دی 1384 - 07:37    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و عرض ادب
ضمن تشکر , در خصوص راهنمایی اخیر حضرتعالی اینگونه استنباط نموده ام که در صورت درخواست اصلاح سند برای کل 90000 متر مربع اراضی باقی مانده , دیگر امکان اعتراض به رای کمیسیون ماده 56 قانون جنگلها و مراتع وجود نخواهد داشت و این امکان از خواهانها و سایر مالکان ملک مشاعی صلب خواهد شد . آیا استنباط بنده صحیح می باشد یا خیر و در صورت مثبت بودن پاسخ آیا راهکاری برای پیگیری در اداره ثبت و منابع طبیعی وجود دارد که حقوق سایر شرکاء در خصوص اراضی ملی هم محفوظ بماند . با توجه به اینکه دو مالک متصرف در ملک فوق الذکر به میزان اسناد مالکیت اولیه خود (قبل از ملی شدن بخشی از ملک ) تصرفات لازم را دارند , این احتمال وجود دارد که با درخواست اینجانب جهت اصلاح سند برای اراضی غیر ملی باقی مانده از پذیرش اقرارنامه دائر بر قبول تصميم کمیسیون ماده 56 استنکاف نمایند . و آیا عدم تصرف ما در پلاک مذکور می تواند در اداره ثبت یا منابع طبیعی بعنوان اهرمی در دست سایر شرکاء (خواندگان) ملک جهت جلوگیری از پیگیری خواهان مورد استناد و استفاده قرار گیرد . با سپاس

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
Hosseini
مدیر سایت
مدیر سایت


عضو شده در: 30 اردیبهشت 1384
پست: 895
محل سکونت: ایران iran.gif


میزان امتیاز: 16615
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: دوشنبه 26 دی 1384 - 14:07    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و احترام
بنظر ميرسد راهکار قانوني در اين مقطع ، اين باشد که شما ابتدا تکليف خود را با قضيه ملي شدن ملک و قبول يا رد آن مشخص نمائيد چنانچه نسبت به اين راي اعتراضي هست بايد از مجاري قانوني که قبلا ذکر شده موضوع را پيگيري نمائيد.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر نام شناسایی در AIM شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger شماره شناسایی در ICQ
Hoghoogh
مدیر ارشد
مدیر ارشد


عضو شده در: 28 خرداد 1384
پست: 506
iran.gif


میزان امتیاز: 10325
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: جمعه 30 دی 1384 - 20:55    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

روش اعتراض به رای کمیسیون ماده 56 قانون جنگلها و مراتع

http://www.dadkhahi.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=868

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger شماره شناسایی در ICQ
mojtaba_s
عضو جدید
عضو جدید


عضو شده در: 19 دی 1384
پست: 15


میزان امتیاز: 375
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 4 بهمن 1384 - 09:01    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مشاور محترم حقوقی
با سلام و عرض ادب
احتراما به استحضار میرساند وفق راهنمایی حضرتعالی در خصوص مراجعه به اداره ثبت و درخواست اصلاح سند و صدور سند ششدانگ برای کل اراضی غیر ملی (که دارای 4 مالک است) این کار صورت گرفت ولی متاسفانه اداره ثبت از پذیرش درخواست اینجانبان خودداری فرمودند و اینطور عنوان کردند که با توجه به اینکه خواهان تصرفانی در ملک ندارد و از طرفی چون کل پلاک 150000 قبلا تحدید حدود شده است امکان اقدام به اینصورت وجود ندارد و نیز با درخواست اینجانب مبنی بر راهنمایی گفتند که از طریق اداره ثبت هیچ کاری در این مورد نمی توان انجام داد و باید از طریق دادگاه حکم لازم را گرفته و سپس اقدام نمایید . خواهشمند است بنده را یاری فرمایید . با تشکر و سپاس

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
Hoghoogh
مدیر ارشد
مدیر ارشد


عضو شده در: 28 خرداد 1384
پست: 506
iran.gif


میزان امتیاز: 10325
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 4 بهمن 1384 - 11:10    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام
شما دادخواستی بطرفیت اداره ثبت و با خواسته اصلاح سند با جلب نظر کارشناس به دادگاه تقدیم کنید. البته فراموش نکنید که منبعد حق اعتراض به تصمیم کمیسیون ماده 56 را نخواهید داشت.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger شماره شناسایی در ICQ
mojtaba_s
عضو جدید
عضو جدید


عضو شده در: 19 دی 1384
پست: 15


میزان امتیاز: 375
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: یکشنبه 9 بهمن 1384 - 08:37    عنوان:  قوانین حاکم بر افراز املاک مشاعی پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و عرض ادب
آیا درخواست افراز املاک مشاع از مالک غیر متصرف توسط اداره ثبت پذیرفته می شود ؟
آیا اداره ثبت با وجود سند مالکیت رسمی و قابل افراز بودن ملک می تواند به استناد عدم تصرف درخواست کننده در ملک ,درخواست افراز را غیر قابل اجرا بداند ؟
در چه صورت و با چه معیار و موازینی اداره ثبت نسبت به غیر قابل افراز بودن املاک تصمیم می گیرد ؟
با تشکر

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
Hoghoogh
مدیر ارشد
مدیر ارشد


عضو شده در: 28 خرداد 1384
پست: 506
iran.gif


میزان امتیاز: 10325
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: یکشنبه 9 بهمن 1384 - 13:52    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام
مهمترین قانونی که در خصوص افراز املاک مشاع مستند عمل است قانون افراز و فروش املاك مشاع میباشد که در آن تصریحی در خصوص تصرف یا عدم تصرف ملک ، نشده است.

قانون افراز و فروش املاك مشاع

ماده اول - افراز املاك مشاع كه جريان ثبتي آنها خاتمه يافته اعم از اينكه در دفتر املاك ثبت شده يا نشده باشد، در صورتي كه مورد تقاضاي يك يا چند شريك باشد با واحد ثبتي محلي خواهد بود كه ملك مذكور در حوزه آن واقع است . واحد ثبتي با رعايت كليه قوانين و مقررات ملك مورد تقاضا را افراز مي نمايد.
تبصره - نسبت به ملك مشاع كه براي آن سند مالكيت معارض صادر گرديده ، تا زماني كه رفع تعارض نشده اقدام به افراز نخواهد شد.
ماده دوم - تصميم واحد ثبتي قابل اعتراض از طرف هر يك از شركا در دادگاه شهرستان محل وقوع ملك است مهلت اعتراض ده روز از تاريخ ابلاغ تصميم مورد اعتراض مي باشد.
دادگاه شهرستان به دعوي رسيدگي كرده و حكم مقتضي صادر خواهد نمود. حكم دادگاه شهرستان قابل شكايت فرجامي است .
ماده سوم - هزينه تفكيك مقرر در ماده 150 قانون اصلاحي ثبت اسناد و املاك در موقع اجراي تصميم قطعي بر افراز به وسيله واحد ثبتي دريافت خواهد شد.
ماده چهارم - ملكي كه به موجب تصميم قطعي غير قابل افراز تشخيص شود با تقاضاي هر يك از شركا به دستور دادگاه شهرستان فروخته مي شود.
ماده پنجم - ترتيب رسيدگي واحد ثبتي و ابلاغ اوراق و ترتيب فروش املاك و غير قابل افراز و تقسيم وجوه حاصل بين شركا و به طور كلي مقررات اجرايي اين قانون طبق آيين نامه اي خواهد بود كه به تصويب وزارت دادگستري مي رسد.
ماده ششم - پرونده هاي افراز كه در تاريخ اجراي اين قانون در دادگاه ها مطرح مي باشد كماكان مورد رسيدگي و صدور حكم قرار مي گيرد ولي اگر خواهان افراز بخواهد دعوي خود را در واحد ثبتي مطرح كند بايد دعوي سابق را از دادگاه استرداد نمايد.
قانون فوق مشتمل بر شش ماده و يك تبصره پس از تصويب مجلس شوراي ملي در جلسه روز يك شنبه يازدهم دي ماه 1356 در جلسه روز دوشنبه بيست و دوم آبان ماه يك هزار و سيصد و پنجاه و هفت شمسي به تصويب مجلس سنا رسيد.
رييس مجلس سنا - دكتر سيد محمد سجادي

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger شماره شناسایی در ICQ
mojtaba_s
عضو جدید
عضو جدید


عضو شده در: 19 دی 1384
پست: 15


میزان امتیاز: 375
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 11 بهمن 1384 - 08:11    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام
ضمن تشکر به استحضار میرسانم قبلا در مورد زمینی درخواست افراز شده بود ( سی سال پیش ) که بعلت ملی بودن کل پلاک دادگاه محترم امکان افراز پلاک را مقدور ندانستند .(با توجه به اینکه بخش ملی بنام دولت قبول درخواست ثبت هم شده بود ) چندی پیش به اداره ثبت مراجعه و درخواست اصلاح سند بمنظور افراز سهل تر پلاک را کردم که (جدای از عدم تصرف خواهان )گفتند این پلاک کلا امکان افراز را ندارد . حال مشاور محترمی به بنده گفته است که دادخواستی با مضمونی شبیه به (( خلع ید از مال مشاع )) به دادگاه بدهم تا از این طریق دادگاه اقدام به تقسیم ملک بین مالکان مشاعی آن با توجه به کسر اراضی ملی نسبت به سهمیه اولیه مالکیت مالکان برای هر مالک بنماید . واقعا تکلیف زمینهایی که هیچ مرجعی قادر به افراز آن نیست چیست؟ آیا چنین چیزی امکان دارد که یک زمین که بارها توسط کارشناسان دادگستری در کروکی های ضمیمه نظراتشان به طرق مختلف تقسیم بندی شده است قابل افراز نباشد . و آیا راهکاری که وکیل محترم ارائه نموده اند خود نوعی تقاضای افرازبا شکل جدید از طریق دادگستری نمی باشد تا پس از سالیانی دوندگی و فعالیت منجر به همان نتیجه عدم قابلیت افراز شود . لازم به ذکر است که قبلا سوالی در خصوص خلع ید از مال مشاع کرده ام که فرموده اید عنوان صحیحی نمی باشد . البته بنده به دلیل فقر اطلاعات حقوقی قادر به جایگزینی عبارت مناسبتر نیستم . ولی یکی از قضات دادگستری با بکار بردن عنوان خلع ید مشاعی آنرا بعنوان راهکار به بنده ارائه فرمودند . با تشکر

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
Hoghoogh
مدیر ارشد
مدیر ارشد


عضو شده در: 28 خرداد 1384
پست: 506
iran.gif


میزان امتیاز: 10325
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 11 بهمن 1384 - 15:35    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

mojtaba_s نوشته است:
سلام
ضمن تشکر به استحضار میرسانم قبلا در مورد زمینی درخواست افراز شده بود ( سی سال پیش ) که بعلت ملی بودن کل پلاک دادگاه محترم امکان افراز پلاک را مقدور ندانستند .(با توجه به اینکه بخش ملی بنام دولت قبول درخواست ثبت هم شده بود ) چندی پیش به اداره ثبت مراجعه و درخواست اصلاح سند بمنظور افراز سهل تر پلاک را کردم که (جدای از عدم تصرف خواهان )گفتند این پلاک کلا امکان افراز را ندارد . حال مشاور محترمی به بنده گفته است که دادخواستی با مضمونی شبیه به (( خلع ید از مال مشاع )) به دادگاه بدهم تا از این طریق دادگاه اقدام به تقسیم ملک بین مالکان مشاعی آن با توجه به کسر اراضی ملی نسبت به سهمیه اولیه مالکیت مالکان برای هر مالک بنماید . واقعا تکلیف زمینهایی که هیچ مرجعی قادر به افراز آن نیست چیست؟ آیا چنین چیزی امکان دارد که یک زمین که بارها توسط کارشناسان دادگستری در کروکی های ضمیمه نظراتشان به طرق مختلف تقسیم بندی شده است قابل افراز نباشد . و آیا راهکاری که وکیل محترم ارائه نموده اند خود نوعی تقاضای افرازبا شکل جدید از طریق دادگستری نمی باشد تا پس از سالیانی دوندگی و فعالیت منجر به همان نتیجه عدم قابلیت افراز شود . لازم به ذکر است که قبلا سوالی در خصوص خلع ید از مال مشاع کرده ام که فرموده اید عنوان صحیحی نمی باشد . البته بنده به دلیل فقر اطلاعات حقوقی قادر به جایگزینی عبارت مناسبتر نیستم . ولی یکی از قضات دادگستری با بکار بردن عنوان خلع ید مشاعی آنرا بعنوان راهکار به بنده ارائه فرمودند . با تشکر

با سلام
واقعا پرونده شما هم کلاف سردرگمی شده ! Sad
ولی صرف اظهار شفاهی اداره ثبت کفایت نمیکند باید کتبا از اداره مذکور تقاضا کنید و آن اداره نیز مکلف است کتبا پاسخ دهد تا بر مبنای این پاسخ و تصمیم بتوانید از روش ماده دوم قانون افراز و فروش املاك مشاع استفاده کنید:
ماده دوم - تصميم واحد ثبتي قابل اعتراض از طرف هر يك از شركا در دادگاه شهرستان محل وقوع ملك است مهلت اعتراض ده روز از تاريخ ابلاغ تصميم مورد اعتراض مي باشد.
دادگاه شهرستان به دعوي رسيدگي كرده و حكم مقتضي صادر خواهد نمود. حكم دادگاه شهرستان قابل شكايت فرجامي است .

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger شماره شناسایی در ICQ
mojtaba_s
عضو جدید
عضو جدید


عضو شده در: 19 دی 1384
پست: 15


میزان امتیاز: 375
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: پنج‌شنبه 13 بهمن 1384 - 07:58    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

جناب آقای حقوق
با سلام
ضمن عرض معذرت بدلیل مزاحمتهای پیاپی برای حضرتعالی و سایر دوستان , همانطور که مرقوم فرموده اید واقعا مشکل ما ظاهری طبیعی ولی باطنی غیر عادی دارد ولی خواهشمندم اینجانب را کماکان از راهنماییهای خود بهره مند سازید .
اداره ثبت در خصوص اظهار شفاهی عدم قابلیت افراز می گوید که پلاک 2249 یک قریه بزرگ است و دارای مالکان زیادی (حدود دویست مالک بنا به اظهار ثبت ) می باشد شما در صورتی می توانید درخواست افراز کنید که اسامی و آدرس کلیه مالکان را ذیل درخواستتان منعکس نمایید . و در ادامه اینطور عنوان می کند که عملا اینکار غیر ممکن بوده و نتیجه هم نمی دهد . بنده گفتم : به هر حال این اولین زمین بزرگی نیست که این مشکل را دارد و حتما راهی برای افراز آن وجود دارد ولی اینطور معروض داشتند که این دیگه مشکل ما نیست !
در نوشته های قبلی هم عنوان نموده ام که پلاک 2249 به قطعات متعددی افراز شده است که مشکل ما در پنجمین قطعه می باشد و این قطعه هم چهار مالک دارد که آدرس همه مالکان مشخص است و فقط یکنفر از آنها مجهول المکان می باشد . ولی اداره ثبت می گوید اگر حدود اربعه آن ذکر شده باشد می شود کاری کرد ولی در غیر اینصورت خیر . جالب این نکته است که در قباله واگذاری مالک اولیه که خود دارای سند ششدانگ پلاک 2249 است بنظر می رسد در بخشی از آن حدود اربعه قطعه پنجم پلاک فوق مشخصا درج شده است ولی اداره ثبت می گوید این حدود اربعه ارزشی ندارد . ذیلا جهت استحضار حضرتعالی متن قباله نخستین معامله انجام شده روی این پلاک را منعکس می نمایم . معامله انجام شده شامل پلاکهای چهارم و پنجم است که اینجانب در پلاک پنجم مشکل دارم .
(( مورد معامله تمامی یک قطعه زمین مفروزه چهارمین قطعه مفروزه از ششدانگ مزرعه باستان به شماره پلاک 2249 که در جریان ثبت و تحدید حدود قانونی آن بعمل نیامده و حدود مزرعه طبق اظهارنامه ثبتی است بوسیله فروشنده از مزرعه باستان مفروز گردیده و باظهار طرفین مساحت آن 50000 متر مربع محدود است شمالا به طول 785 متر به جاده باستان شرقا به طول 70 متر بجاده شیراز جنوبا به طول 725 متر و غربا به طول 90 متر به بقیه اراضی باستان بانضمام (((( تمامی یک قطعه زمین مفروزه دیگر که پنجمین قطعه مفروزه از مزرعه نامبرده است و باظهار طرفین مساحت آن یکصدو پنجاه هزار متر مربع و محدود است شمالا به طول 150 متر به خیابان جدیدالاحداث شرقا و غربا هر کدام به طول 1000 متر به بقیه اراضی و جنوبا به طول 150 متر به خیابان قاطع با دامنه کوه )))) ))

در استعلام از اداره ثبت در خصوص همین پلاک نیز چنین آمده است :
(( بنا به حکایت پرونده ثبتی پلاک 2249 بموجب محتویان پرونده ثبتی ششدانگ مزرعه باستان بنام کیخسرو قبول ثبت شده آگهی های نوبتی انتشار یاقته قبل از تحدید حدود و تفکیک قانونی متقاضی قسمتی از اراضی مزرعه مرقوم را به قطعات افراز و یا چند مساحت و شماره ردیف به اشخاص متفرقه انتقال داده است و بموجب رای شورای عالی ثبت به غیر از دو قطعه که موات تشخیص داده شده و بنام دولت قبول درخواست ثبت گردیده بقیه اراضی که کلا مزروعی و مکانیزه و زراعتی بوده مستثنا گردیده و قسمتی از قطعات تحدید حدود بعمل آمده و منجر به صدور سند مالکیت گردیده و تعدادی از قطعات ثبت شده نیز به قطعات کوچکتر تفکیک شده است وبه افراد منتقل گردیده منجمله قطعه پنجم مفروزی که به چهار مالک ( باذکر مقدار مالکیت و نام و مشخصات ) منتقل گردیده است که بنامش در جریان است و چون پاسخ وضعیت های مجدد دفاتر اسناد رسمی و مراجع قضایی ارسال نشده و نتیجه آن مشخص نیست بنابر این مسئولیت هر گونه معامله معارض بعهده متعاملین و دفترخانه خواهد بود . ))
حال واقعا تکلیف چیست ؟ اداره ثبت آنرا قابل افراز نمی داند ولی حاضر به صدور گواهی کتبی در خصوص عدم افراز هم نیست . از طرفی اینطور شنیده ام که افراز املاک باید توسط اداره ثبت صورت گیرد ضمنا خوانده محترم نفوذ زیادی در دستگاههای دولتی دارد و همین امر باعث می شود که در اداره ثبت و دادگستری عواملی داشته باشد . بعنوان نمونه در خصوص تجدید نظر خواهی دادخواست خلع ید با توجه به مهلت بیست روزه درخواست تجدید نظر خواهی , اینجانب به همراه وکیلم 15 روز پس از تاریخ ابلاغ به رای بدوی اعتراض نمودم و کلیه مراحل قانونی آنرا سپری کردم و با اخذ شماره جدید , مسئول دفتر دادگاه گفتند منتظر اعلام نتیجه بمانید . ولی پس از حدود سه ماه که جهت اخذ جواب مراجعه نمودم همان شخص به بنده گفت قرار رد تجدید نظر خواهی بدلیل عدم اعتراض در فرجه قانونی صادر شده است . وکیل بنده هم اینطور فرمودند که پرونده را دستکاری کرده اند و کاری نمی شود انجام داد .
پرونده بنده نمونه کامل و جامع این سخن گرانقدر است که
سنگ همیشه به در بسته می خورد . با تشکر و سپاس

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
Tehrani
----------


عضو شده در: 30 شهریور 1384
پست: 942
محل سکونت: هر جا که سایه اوست! blank.gif


میزان امتیاز: 28110
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: پنج‌شنبه 13 بهمن 1384 - 17:41    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

بسم الله الر حمن الر حیم
فان مع العسر یسرا
اقای مجتبی با سلام وخیر مقدم دوباره به شما! khoshamad
درباره اظهارات شما و فرمایشات دوست دانشمندم جناب اقای حقوق کمی تامل وتفکر کردم بنا به تجربه وبضاعت علمم برای شما این نوشته را به عنوان دادخواست میگذارم ان شاالله رفع مشکل وخواسته شما شود که البته این فکر کنم یکی از اخرین راه ها باشد وبا توجه به انکه اگر شما مایل بفروش باشید:
---------------------------------------------------------------------------------------------

بسم الله الر حمن الر حیم
ریاست محترم دادگاه شعبه---------------
سلام علیکم

طبق سند مالکیت شماره -------------که رونوشت تصدیق شده ان در پرونده به شماره کلاسه-----مظبوط می باشد اینجانب--مالک -------------سهم از مشاعات ---قطعه----از کل زمین -----------شماره پلاک اصلی---------از ناحیه --------ثبتی شماره فرعی-مفروز شده اصلی---به ادرس می باشم.
حسب اعلام اداره ثبت ---------------پلاک فوق الاشعار غیر قابل افراز می باشد.
این مهم باعث شده که بنده از سهم خود هیچ گونه استفاده مالکانه نتوانم انجام دهم و ضمن در نظر گرفتن مغایرت ان با اصول شریعه و اصل تسلیط خوانده محترم نیز حاضر به افراز یا خرید یا هرگونه تفاهم برای حل این مشکل نمی شود.
واما ما نحن فیه

از ان مقام گرانمایه استدعا دارم به استناد ماده317قانون امور حسبی و ماده4 قانون افراز و فروش املاک مشاع و ماده 10 اینن نامه مارالذکر مصوبه 1357
عاجلا رسیدگی فرمایید و صدور حکم مبنی بر فروش رقبه مذکور را با احتساب جمیع خسارات قانونی تقاضا دارم.
----------------------------------------------------------
با کمال احترام
نام ونام خانوادگی
امضاوتاریخ
------------------------------------------
دوست گرامی موفق ودر پناه خدا باشید. gol

_________________
موفق باشید.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع      Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
صفحه 1 از 2


 

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید


صفحه اصلی|  پیشنهاد به دوستان | آمار سایتتماس با ما | ارسال مطلب | تنظيمات كاربري

| فهرست اعضاء | موضوعات فعال | پيشنهادات و انتقادات| وبلاگ هاي كاربران

| برترين هاي سايت| ليست نظرسنجي ها

 

    

 

سايت حقوقي دادخواهي
Features Iranian laws and regulations, guides to Iranian markets, newsletters and more
بهترین کیفیت نمایش صفحات با وضوح 864 × 1152


PHP-Nuke © 2004 Francisco Burzi
INP-Nuke © 2005-2007 IranNuke

مدت زمان ایجاد صفحه : 0.10 ثانیه