راهنمای دانلود و نصب نوار ابزار (تولبار)سایت حقوقی دادخواهی
منوي اصلي


وضعیت عضویت و اشتراک شما
شما عضو رسمی سایت نمیباشید
برای عضویت رسمی در سایت در این محل کلیک کنید . سایت حقوقی دادخواهی. برای عضویت در سایت اینجا را کلیک کنید !دانشنامه حقوقي
get info from WikiPedia

دانشنامه حقوقي
دائرة المعارف آزاد حقوقيسایت حقوقی دادخواهی: انجمنهای مباحث حقوقی

Google

جستجو در اینترنت جستجو در این سایت
سايت حقوقي دادخواهي :: مشاهده موضوع - ایرادات لایحه جدید قانون مجازات اسلامی
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست سايت حقوقي دادخواهي » حقوق جزاي اختصاصي

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع      Printer-friendly version
ایرادات لایحه جدید قانون مجازات اسلامی

مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
dastgoshadeh
عضو
عضو


عضو شده در: 21 بهمن 1385
پست: 106
محل سکونت: تهران blank.gif


میزان امتیاز: 2925
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: شنبه 24 آذر 1386 - 18:05    عنوان:  ایرادات لایحه جدید قانون مجازات اسلامی پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام-ایرادات لایحه قانون مجازات اسلامی که جدیدا به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده رابررسی نماییم.باهم فکری همدیگر.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
Mehralizade
عضو
عضو


عضو شده در: 28 تیر 1386
پست: 194
iran.gif


میزان امتیاز: 5200
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: یکشنبه 25 آذر 1386 - 12:15    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام

خوشحال خواهم شد به شرطی که متن لایحه را در اختیار داشته باشم . اگر آن را در اختیار دارید و برایتن امکان دارد در اختیار ما هم قرار دهید بعد اینکه آیا متن لایحه ی آیین دادرسی کیفری را هم در اختیار دارید ؟

بدرود

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر
dastgoshadeh
عضو
عضو


عضو شده در: 21 بهمن 1385
پست: 106
محل سکونت: تهران blank.gif


میزان امتیاز: 2925
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: یکشنبه 25 آذر 1386 - 16:29    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام-درروزنامه ماوی به تدریج امده است.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
Mehralizade
عضو
عضو


عضو شده در: 28 تیر 1386
پست: 194
iran.gif


میزان امتیاز: 5200
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: دوشنبه 26 آذر 1386 - 02:50    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با عرض سلام مجدد

متاسفانه من نتوانستم به متن این قانون دسترسی پیدا کنم و زمانی هم که می خواهم از طریق سایت به روزنامه ی ماوی دست پیدا کنم کامپیوترم هنگ می کند ( قبلا هم که می خواستم این روزنامه را بخوانم کامپیوترم هنگ می کرد حال نمی دانم چرا هر وقت می خواهم از طریق سایت به این روزنامه دست پیدا کنم این اتفاق می افتد به صورت دیگری هم نمی توانم این روزنامه را بیایم ) . لطفا در صورتی که برایتان امکان دارد متن آن را به نحوی در اختیار ما قرار دهید . بعد اینکه اگر به متن لایحه آیین دادرسی کیفری هم دسترسی دارید در صورت امکان لطف کنید آن را هم به نوعی در اختیار ما قرار دهید . بسیار بسیار بسیار ممنون و خوشحال و خرسند خواهم شد . خیلی به دنبال این لوایح گشتم .

البته از طریق سایت ایرنا به بخش بسیار کوچکی از آن ـ بخشی از فصل کلیات آن ـ دست یافتم ولی فعلا آن را در اختیار ندارم . تنها چیزی که از آن بخش کوچک به خاطرم مانده این است که سن مسئولیت کیفری تغییر کرده و در دختر و پسر 18 سال بیان شده و تعریفی نسبتا جاب هم از جنون ارائه گشته . تنها همین .

بدرود

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر
Hosseini
مدیر سایت
مدیر سایت


عضو شده در: 30 اردیبهشت 1384
پست: 895
محل سکونت: ایران iran.gif


میزان امتیاز: 16615
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: دوشنبه 26 آذر 1386 - 15:24    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و احترام
مشکل فنی برای دسترسی به ماوی از طریق سایت وجود ندارد علی ایحال متن لایحه منتشر شده در آدرس ذیل قابل دسترسی و مطالعه است که به مرور تکمیلتر خواهد شد.
موفق باشید.

http://www.dadkhahi.net/modules/law/Ghavanin/Ghavanin_Jazaee/layehe_gh_mojazat_eslami.htm

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر نام شناسایی در AIM شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger شماره شناسایی در ICQ
Mehralizade
عضو
عضو


عضو شده در: 28 تیر 1386
پست: 194
iran.gif


میزان امتیاز: 5200
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: جمعه 30 آذر 1386 - 02:11    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام

آقای حسینی من نیز نگفتم که ایراد از سایت است چون من از بخش های مختلف آن استفاده کردم و هیچ مشکلی نداشتم ولی در مورد این بخش نمی دانم چرا همیشه دچار مشکل می شوم . فقط هم همین بخش است .

حال کمی هم درباره ی این قانون صحبت کنم بهتز است .

اولین چیزی که در این قانون جالب توجه است تغییر در شیوه ی نوشتن مواد است . در قانون قبلی شیوه ی معمولی انتخاب شده بود یعنی مواد به ترتیب از 1 الی آخر مشخص می شدند ولی در قانون فعلی اصطلاحا از شیوه ی کد گذاری استفاده شده ( متاسفانه تفاوت این دو روش را نمی شناسم ) . نکته ی دوم این است که این قانون به نسبت قانون قبلی از نظم بیشتری برخوردار است . مطالب مربوط به هر مطلب جدا جدا تشریح شده اند . بیان مطالبی در باب نحوه ی تفسیر قانون ، گفتگو از اصل قانونی بودن جرم و مجازات و حتی بحث از انواع جرم و تقسیم آنها به جنایت جنحه و خلاف از نکات تازه ی این قانون است هر چند همچنان تقسیم بندی حد ، قصاص و تعزیر وجود دارد ولی صحبت کردن از جنایت ، جنحه و خلاف خود نکته ی بدیعی است .

در یک نگاه کلی می توان گفت بخش کلیات این قانون پیشرفت قابل ملاحظه ای نسبت به قانون آزمایشی مجازات اسلامی که 16 سال بر این مملکت حکومت می کرد ؛ کرده است ، هرچند هنوز نقاط ضعفی وجود دارد ولی نمی توان این پیشرفت ها را نادیده گرفت . متاسفانه این پیشرفت ها تنها در باب کلیات دیده می شود . در حدود که نه تنها پیشرفتی مشاهده نمی گردد بلکه با جرم انگاری برای اعمالی چون ارتداد و سحر ؛ سالیان سال هم به عقب رفته ایم . مباحث مربوط به قصاص هم تغییر قابل ملاحظه ای نکرده است .


حال جزییات :

باب اوّل کلیات :
در اوّلین فصل از این باب به بحث در باره ی تعاریف و قلمرو اجرای مجازات پراخته می شود . نکته ای که در تعریف این قانون از خود ، به چشم می خورد این است که این قانون خود را مجموعه قوانین کیفری حاکم بر جرایم و مجازات های شرعی و تعزیرات و مجازات های بازدارنده می داند در حالیکه مقررات کیفری اعم است از مقررات شکلی و ماهوی . مقررات شکلی در قانون آیین دادرسی کیفری و قوانین ماهوی در قانون مجازات اسلامی آمده است . پس نمی توان گفت که قانون مجازات اسلامی شامل کلیه ی قوانین کیفری می شود . بلکه تنها شامل قوانین و مقررات کیفری ماهوی می شود . البته این امر مسئله ی چندان مهمی نیست بلکه شاید بتوان آن را به سهو القلم قانونگذار نسبت داد . مسئله ای که متاسفانه بسیار رخ می دهد .
تعریف جرم نیز تا حدودی تغییر کرده است علاوه بر این که به اقدامات تامینی و تربیتی اشاره شده است مطلبی هم به تعریف جرم اضافه شده است و آن این است که عملی جرم است که توسط فرد مسئول رخ بدهد بنابراین اعمالی که افراد غیر مسئول مثل اطفال و یا مجانین انجام می دهند مطابق این قانون اصلا جرم محسوب نمی شوند ، در حالیکه مطابق قانون قبلی اعمال این افراد می توانست عنوان مجرمانه به خود بگیرد ولی امکان مجازات نمودن این افراد به دلیل حالت خاصشان وجود نداشت . بخصوص اینکه مطابق ماده ی بعدی ( 3 ـ 111 ) تقصیر اساس اعمال مجازات است و بدون احراز تقصیر کسی ، امکان مجازات وی وجود ندارد مگر اینکه قانون خود این اجازه را بدهد . مسئولیت ناشی از عمل دیگری تنها با لحاظ شرایطی پذیرفته شده است : شخص مسئول عمل دیگری باشد و یا اینکه از او تقصیری سرزده باشد . ( نمی دانم آیا بحث عاقله همچنان وجود دارد و یا خیر باید منتظر ماند تا این بخش تکمیل شود ) .

درباه ی قلمرو اجرای مجازات ، تغییراتی چند صورت گرفته است . مفهوم مواد 3 ، 4 ، 5 و 6 عینا تکرار شده است ولی مفهوم ماده ی 7 فعلی تغییراتی جدی نموده است . در قانون فعلی صرف ارتکاب جرم توسط اتباع ایرانی در خارج از کشور برای اعمال قوانین جزایی ایران نسبت به عمل او کفایت می کند ولی لایحه ی جدید برای اعمال قوانین ایران شرایطی را پیش بینی کرده است . مطابق این شرایط عمل باید مطابق قانون ایران جرم باشد ، در صورت تعزیری بودن جرم ارتکابی متهم در خارج از کشور مجازات و یا تبرئه نشده باشد و در ایران موجبی برای منع و یا موقوفی تعقیب و یا عدم اجرای مجازات وی وجود نداشته باشد . در حالی که در قانون فعلی هیچ یک از شرایط فوق ، ذکر نشده بود و تنها نظریاتی مشورتی ـ که قدرت اجرایی چندانی ندارند ـ بر لزوم این امر تاکید داشتند که شخص برای تحت تعقیب قرار گرفتن نباید در کشوری که در آن مرتکب جرم شده مجازات شده باشد . حال با توجه به تاکید قانونگذار کمی وضع تغییر کرده . به این دلیل گفتم کمی که این ایراد همچنان نسبت به حدود قصاص و دیات وجود دارد . هر چند گفته می شود که این مجازات ها جنبه ی شرعی دارند ولی حداقل باید مجازاتی که شخص متحمل شده را نیز در نظر گرفت چون اعمال مجازات بدون توجه به مجازاتی که شخص قبلا متحمل شده به دور از انصاف است . آیا فردی که در خارج مرکب جرمی حدی مثل شدب خمر شده و در آنجا نیز مجازات شده و در ایران هم مجازات شده باید دو مجازت را تحمل کند فقط به این دلیل که در خارج از کشور این عمل را انجام داده ولی فردی که در ایران همین عمل را انجام داده باید یک مجازات را تحل کند ؟ آیا این عمل عادلانه است ؟ تازه این در حالتی است که این عمل ـ یعنی اعمال مجازات برای جرمی که در کشوری دیگر رخ داده ـ را کاری شایسته بدانیم درحالیکه همه بر این امر واقفیم که این عمل رفتاری شایسته نیست ، چون دلیلی ندارد که فردی را به خاطر عملی مجازات کنیم که هیچ تاثیر مستقیمی بر نظم عمومی ایران ندارد .
در این بخش ماده ای نیز اضافه شده است که تازگی دارد و در قانون فعلی ماده ی مشابه آن وجود ندارد . ماده ی 6 ـ 112 به بحث درباره ی این مطلب می پردازد که در صورتی که یک تبعه ی خارجی نسبت به یک ایرانی و یا کشور ایران مرتکب جرمی شود و در ایران یافت شود در صورت وجود شرایطی دادگاه ها و قوانین ایران صالح به رسیدگی هستند : در صورت تعزیری بودن جرم ، شخص در همان کشور مجازات و یا تبرئه نشده باشد ، به موجب قانون ایران موجبی برای عدم مجازات و یا منع و موقوفی تعقیب وجود نداشته باشد و البته عمل هم به موجب قانون ایران جرم باشد . این ماده مسئله ای تازه را مطرح می کند که سابقه ی تقنینی ندارد . حال چرا باید به جرم یک خارجی که در کشوری دیگر مرتکب شده بدون اینکه عمل جرمی علیه امنیت و آسایش عمومی ایران باشد مثلا تنها توهینی به یک ایرانی صورت گرفته باشد باید در ایران رسیدگی شود و مطابق قانون ایران به مجازات اعمال شود . اگر کشور مقابل هم چنین عملی را انجام می داد باز می توانستیم اینگونه توجیه کنیم در راستای عمل متقابل اینگونه رفتار شده است ولی بدون وجود این سابقه نمی توان هیچ توجیهی از این ماده نمود .

سومین مبحث از فصل اوّل از باب اوّل این قانون به بحث درباره ی قلمرو قوانین جزایی در زمان اختصاص دارد . مواد این مبحث بجز تغییری کوچک همان مطالب ماده ی 11 قانون فعلی را تکرار می کنند . در قانون فعلی در صورتیکه قانون لاحق مجازاتی کمتر را برای جرمی در نظر گرفته باشد برای اعمال آن تنها محکوم علیه حق درخواست تخفیف را داشت ولی در این لایحه قاضی اجرای حکم هم همین حق را پیدا کرده است . در ضمن ماده ی 3 ـ 113 بحث عطف به ماسبق شدن مقررات شکلی و مرور زمان را مطرح می کند ( قوانين مربوط به شيوه دادرسي ، ادله اثبات دعوا تا پيش از ابراز آن نزد مراجع صالح قضايي و قوانین مربوط به تشكيلات قضايي و صلاحيت ) که قبلا تنها در میان نظرات حقوقدانان جایگاه داشت و در قانون حرفی از آن زده نشده بود . ولی این ماده صراحتا قوانین و مقررات شکلی را عطف به ماسبق می کند به شرطی که در قوانین مربوط به اجرای احکام مقررات موخر اشد از مقررات قبلی نباشد . حال مشخص نیست آیا در وضعیتی که قانون سابق حقی را برای متهم در نظر گرفته که قانون فعلی آن را حذف کرده است باز هم قانون موخر لازم الاجراست و یا با وحدت ملاک گرفتن از بند آخر همین ماده و استفاده از اصول حقوقی این امر را ناممکن دانست ؟

ادامه دارد ...

موقت بدرود

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر
dastgoshadeh
عضو
عضو


عضو شده در: 21 بهمن 1385
پست: 106
محل سکونت: تهران blank.gif


میزان امتیاز: 2925
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: پنج‌شنبه 4 بهمن 1386 - 08:30    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام.لطفا ایرادات رابیشتری مطرح نمایید

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
judge
عضو جدید
عضو جدید


عضو شده در: 19 آبان 1386
پست: 26
محل سکونت: تهران blank.gif


میزان امتیاز: 650
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: یکشنبه 14 بهمن 1386 - 01:44    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

بسم الله
سلام
در مورد لایحه:
1-شیوه ی جدید قانون نویسی در این لایحه قابل توجه است و کنجکاوانه جویای دلیل این نوع قانون نویسی هستم.
2-تعریف جرم که آنرا فقط از طرف افراد مسئول قابل ارتکاب می داند.
3-مادتین 111-2 و 111-3 را می توان گامی در جهت تحقق عدالت کیفری دانست.
لکن آنچه مهمتر می نمایاند نمود این دو ماده در عمل است.چه بسا مجرمین چیره دست با متوسل شدن به این دو ماده و استفاده از وکلای زبردست بتوانند از زیر بار مسئولیت بگریزند.اینکه چه اتفاقاتی ممکن است روی دهد تا حدودی به نحوه ی دادرسی بستگی دارد.
4-یکی از عجیب ترین مواد،ماده ی 112-3 است.اولا انگیزه ی پیشنهاد دهندگان این ماده می تواند شنیدنی باشد که متاسفانه اطلاعی از آن ندارم.ثانیا چگونگی اجرای این ماده مبهم است.ثالثا عواقبی که این ماده می تواند داشته باشد قابل تامل است.توضیح اینکه معمولا کشورها در شرایطی چنین قوانینی را نسبت به کشور دیگری وضع می کنند که به نوعی مقابله به مثل و دارای وجوه سیاسی باشد.حال با اینکه کشوری نیست که به نفع خود در مورد ایرانیان مقیم ایران برخی از این محدودیت ها و حق تعقیب ها را مشروع شمرده باشد،اقدام نویسندگان این لایحه بسیار مناقشه آمیز است.
5-و اما یکی از غیر منطقی ترین ماده ها:ماده ی 112-5 .قبل از خواندی ادامه ی مطلب ابتدا مجددا ماده را مطالعه بفرمایید.
توضیحی در مورد ماده نمی دهم ولی نکاتی به محضرتان عارض می شوم:بر اساس این ماده اگر یک ایرانی در خارج از ایران به جرم شرب خمر دستگیر و محکوم شود و مجازاتش اجرا شود ولی فقط قسمتی از مجازاتش اعمال نشود،در ایران باید وی را محکوم و مجازات کرد.(تراکم پرونده،حقوق بشر،اطاله ی دادرسی ... تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل)
جالبتر اینکه ممکن است شخصی که در خارج از ایران مرتکب جرم شرب خمر می شود،از فردی که در ایران مرتکب چنین جرمی شده است بیشتر مجازات شود.
6-بر طبق ماده ی 112-6 می توان یک تبعه ی خارجی را که در خارج از ایران به یک ایرانی توهین کرده،در صورتی که در ایران یافت شود محاکمه کرد.
گلی به گوشه ی جمال حاج آقای شاهرودی mach
آنچه خوبان همه دارند،تو یکجا داری Smile

_________________
رازقندی
دادستان

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر
judge
عضو جدید
عضو جدید


عضو شده در: 19 آبان 1386
پست: 26
محل سکونت: تهران blank.gif


میزان امتیاز: 650
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: دوشنبه 15 بهمن 1386 - 00:58    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

بسم الله
سلام
نکته ی دیگری که در مورد این لایحه می توان به آن اشاره کرد وارد کردن قواعد آیین دادرسی در قانون مجازات است.مانند ماده ی 114-7
تعریف جرم (مواد 111-2 و 114-1:در این لایحه دو تعریف از جرم شده است که هر چند در ظاهر چندان متفاوت به نظر نمی رسند ولی ممکن است در مواردی دادرسان و متهمان و افرادی که به نحوی با قانون در تماس هستند را دچار مشکل کند.آنچه که موجب تفاوت دو تعریف شده اضافه کردن "از طرف شخص مسئول ارتکاب یابد" در ماده ی 1112-2 این لایحه است.حال سئوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا در ارتکاب عمل مجرمانه مسئول بودن مرتکب شرط است یا خیر؟
iran asabani

_________________
رازقندی
دادستان

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر
DADRAS
عضو فعال
عضو فعال


عضو شده در: 30 بهمن 1384
پست: 273
blank.gif


میزان امتیاز: 7050
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: شنبه 27 مهر 1387 - 22:12    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مخبر كميسيون قضايي و حقوقي مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به بررسي لايحه مجازات اسلامي در جلسه‌ي امروز اين كميسيون، در عين حال از كليه‌ي قضات، اساتيد دانشگاه، حقوقدانان، وكلا و كليه صاحب‌نظران مسايل حقوقي درخواست كرد كه هرگونه نظر و پيشنهاد خود را جهت بهتر تصويب شدن اين لايحه، ارايه كنند.

امين‌حسين رحيمي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به جلسه‌ي صبح امروز كميسيون قضايي و حقوقي مجلس، يادآور شد: از پيروزي انقلاب اسلامي تاكنون قانون مجازات اسلامي به صورت آزمايشي بود و قانون دائمي در اين زمينه نداشتيم.

وي اضافه كرد: در اين مدت ايراد و نواقص اجراي اين قانون مشخص شده و چندين سال است كه قوه‌ي قضاييه بر روي لايحه مجازات اسلامي توسط كارشناسان مختلف از حوزه و دانشگاه، قضات و حقوقدانان كار كرده و اين لايحه را ارايه داده‌اند.

رحيمي با اشاره به اين‌كه اين لايحه ۷۵۹ ماده و ۲۱۶ تبصره دارد، ادامه داد: با توجه به اهميت كار قرار شد كه كميته تخصصي حقوق جزاي كميسيون، با استفاده از نظر كارشناسان اعم از مركز پژوهش‌هاي مجلس و كارشناسان معاونت حقوقي و توسعه قضايي قوه‌ي قضاييه و همچنين با استفاده از نظرات قضات و اساتيد دانشگاه‌ها، حقوقدانان، وكلا و كليه صاحب‌نظران در مسايل حقوقي اين موضوع را با دقت و سرعت لازم بررسي مجدد كنند و گزارش آن را به كميسيون ارايه كنند تا كميسيون پس از ارايه گزارش اين كميته وارد اين بحث شود.

مخبر كميسيون قضايي و حقوقي مجلس، از كليه‌ي قضات، اساتيد دانشگاه، حقوقدانان، وكلا و كليه‌ي صاحب‌نظرن مسايل حقوقي درخواست كرد كه هر گونه نظر و پيشنهاد خود را جهت بهتر تصويب شدن اين لايحه ارايه كنند.

وي با بيان اين‌كه كميسيون حقوقي و قضايي از پيشنهادات استقبال مي‌كند، ادامه داد: چون پس از تصويب يك قانون ايراد گرفتن به آن درست نيست، هم‌اكنون قطعا كميسيون نظرات مختلف را بررسي و لحاظ خواهد كرد.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع      Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1


 

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید


صفحه اصلی|  پیشنهاد به دوستان | آمار سایتتماس با ما | ارسال مطلب | تنظيمات كاربري

| فهرست اعضاء | موضوعات فعال | پيشنهادات و انتقادات| وبلاگ هاي كاربران

| برترين هاي سايت| ليست نظرسنجي ها

 

    

 

سايت حقوقي دادخواهي
Features Iranian laws and regulations, guides to Iranian markets, newsletters and more
بهترین کیفیت نمایش صفحات با وضوح 864 × 1152


PHP-Nuke © 2004 Francisco Burzi
INP-Nuke © 2005-2007 IranNuke

مدت زمان ایجاد صفحه : 0.18 ثانیه