راهنمای دانلود و نصب نوار ابزار (تولبار)سایت حقوقی دادخواهی
نرم افزار حقوقی حقوق یار
منوي اصلي

وضعیت عضویت و اشتراک شما
شما عضو رسمی سایت نمیباشید
برای عضویت رسمی در سایت در این محل کلیک کنید . سایت حقوقی دادخواهی. برای عضویت در سایت اینجا را کلیک کنید !

دانشنامه حقوقي
get info from WikiPedia

دانشنامه حقوقي
دائرة المعارف آزاد حقوقي

سایت حقوقی دادخواهی: انجمنهای مباحث حقوقی

Google

جستجو در اینترنت جستجو در این سایت
سايت حقوقي دادخواهي :: مشاهده موضوع - حکم جلب - خیانت در امانت
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست سايت حقوقي دادخواهي » آئين دادرسي کيفري

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع      Printer-friendly version
حکم جلب - خیانت در امانت

مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
hayman
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 10 آذر 1385

میزان امتیاز: 175
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: جمعه 4 اسفند 1385 - 21:09    عنوان:  حکم جلب - خیانت در امانت پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

باسلام
از اینکه این فرصت ایجاد شده تا افراد غیر متخصص در امر حقوق بتوانند سوالات خودشان را مطرح و جواب دریافت نمایند از شما متشکرم.
اما سوال اینجانب:
بنده یک برگ چک سفید امضا را به صورت امانت و با دریافت رسید در اختیار شخصی قرارد دادم و در رسید نیز مقرر شد که از مبلغ مشخص بیشتر نمی تواند در آن قید کند این شخص چون دیگر نیازی به استفاده از چک نمی بیند جهت عودت آن به اینجانب که در شهری دیگر بودم و چون نمی تواند با من ارتباط برقرار نماید از طریق یکی از دوستان مشترکمان اقدام می کند و چک را با ایشان می دهد تا به دست من برساند اما دریغ که این فرد با نوشتن مبلغی گزاف در آن و خرج آن به کسی دیگر در این امر خیانت روا می دارد. بنده در دادگاه حقوقی محکوم به پرداخت وجه چک شدم و قاضی هیچ توجهی به ادله و صحبتهای من نکرد البته لازم است توضیح دهم که بنده در زمان حضور در دادگاه رسید را همراه نداشتم ولی آن را اعلام کردم و نیز اینکه به دلیل نداشتن بودجه لازم اعلام تجدید نظر نیز نکردم اما با راهنمایی فردی اقدام به شکایت کیفری بر علیه این افراد یعنی امانت گیرنده اول چک, کسی که چک را نوشته و دارنده چک به عنون خیانت در امانت نمودم. رسیدگی به این پرونده الان در مرحله نهایی قرار دارد یعنی قاضی تحقیق برای هر سه این افراد قرار مجرمیت صادر نمود و پرونده پیش قاضی رفته و یک جلسه نیز تشکیل یافته و منتظر نتیجه هستیم. اما سوال من این است که این افراد از طریق دادگاه حقوقی حکم جلب بنده را گرفته اند و الان من مجبورم به قول معروف آفتابی نشوم و این واقعا زندگی مرا فلج کرده است می خواستم بدانم آیا راهی هست که تا مشخص شدن نتیجه دادگاه کیفری حکم جلب را به صورت معلق درآود. و نیز اینکه به نظر شما دادگاه کیفری چه سرانجامی خواهد داشت؟و نیز اینکه حکم جلب آیا منتهی به زندان رفتن می شود یا نه؟ (لطفا توضیح بیشتری بدهید)
ممنون می شوم اگر زودتر به اینجانب جواب دهید.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
hosseinhamdi
عضو
عضو

عضو شده در: 19 دی 1385
iran.gif

میزان امتیاز: 3850

پست تاریخ: جمعه 4 اسفند 1385 - 22:07    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

در مورد سوال شما باید عرض کنم که شما میتوانید با تقدیم دادخواست اعسار از پرداخت محکوم به که وجه چک میباشد از حبس خود جلوگیری نمایید . زیرا در قانون نحوه اجرای محکومیتهای مالی در صورتی که محکوم علیه مالی برای استیفای حکم نداشته باشد حبس خواهد شد تا دین را پرداخت نماید ولی محکوم علیه میتواند با تقدیم دادخواست اعسار که خارج از نوبت رسیدگی میشود از بازداشت خود یا در صورت حبس از ادامه ان جلو گیری نماید . بدین طریق شما حبس نگردیده و تا روشن شدن نتیجه شکایت کیفری حبس نخواهید شد . اگر طبق گفته شما قرار مجرمیت برای هرسهمتشکی عنهم صادر شده و جلسه دادگاه نیز برگزار گردیده باشد یا توجه به این که تمامی ارکان بزه خیانت در امانت به وجود امده است طرفین محکوم خواهند گردید . همچنین شما میتوانید تا دارسی ختم نشده ضررو زیان خود را با تقدیم دادخواست به دادگاه کیفری صادر کننده حکم مطالبه نمایید. همچنین پس از صدور حکم محکومیت متهمان و قطعی شدن ان با تقدیم دادخواست و پیوست نمودن حکم محکومیت انان به دادگاه صادر کننده حکم قطعی حقوقی که دادگاه تجدید نظر میباشد تقاضای اعاده دادرسی و فسخ حکم حقوقی را با عنوان به دست امدن دلایل و جعلی بودن مستند رای را بنمایید تا با توجه به رای کیفری حکم حقوقی فسخ گردد.

بازگشت به بالای صفحه

hayman
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 10 آذر 1385

میزان امتیاز: 175

پست تاریخ: یکشنبه 6 اسفند 1385 - 17:20    عنوان:  تشکر و سوالی دیگر پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام
باور نمی کردم به این زودی جوابی در خور دریافت نمایم واقعا و عمیقا از شما متشکرم.امیدوارم در رسالتی که در پیش دارید که همانا ایجاد عدالت است موفق و پیروز باشید.
لازم است بگویم که نتیجه دادگاه کیفری مشخص شد و هر سه افراد محکوم به شش ماه زندان به جرم خیانت در امانت شدند و مهلتی 20 روزه برای تجدید نظر خواهی داده شده است. می خواستم بدانم:
1. در این مرحله بنده چه کاری باید انجام دهم؟
2. اینکه فرموده بودید تا قبل از پایان دادرسی باید تقاضای اعاده ضرر و زیان بکنم منظور از پایان دادرسی کی می باشد؟ و من تا کی مهلت برای این کار دارم؟
3. در برگه ای که از طرف دادگاه حقوقی برای بنده ارسال شده بود مرقوم شده بود که بنده "برای ادای پاره ای توضیحات باید به دادگاه مراجعه نمایم در غیر این صورت جلب خواهم شد" سوال این است که با توجه به عدم مراجعه این جانب به دادگاه حقوقی و صدور حکم جلب، بنده چگونه می توانم تقاضای اعسار نمایم؟

با تقدیم احترام

بازگشت به بالای صفحه

hosseinhamdi
عضو
عضو

عضو شده در: 19 دی 1385
iran.gif

میزان امتیاز: 3850

پست تاریخ: یکشنبه 6 اسفند 1385 - 19:46    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شما صبر کنید تا مهلت تجدید نظر به اتمام برسد . در این صورت اگر انها تجدید نطر نکرده باشند رای قطعیت یافته و شما میتوانید بدان استناد کنید . اگر هم تجدید نظر خواهی صورت گرفت باید تا زمان صدور رای دادگاه تجدید نظر صبر نمایید تا ان مرجع حکم قطعی را صادر نماید که به احتمال زیاد این حکم استوار خواهد شد. پایان دارسی مرحله ای است که دادگاه تحقیقات لازم را انجام داده و جلسات را برگزار نموده و تشکیل جلسه دیگری را لازم ندانسته و پرونده را معد برای صدور رای میبیند . در این سوال چون فرموده اید که رای صادر شده و پس از صدور رای بدوی هم اصولا صلاحیت دادگاه نخستین به پایان میرسد . شما دادخواست خود را در صورت تجدید نظر خواهی طرفین به دادگاه تجدید نظر تقدیم نمایید تا رسیدگی شود اگر هم این دادگاه دادخواست شما را نپذیرفت با این که طرفینتان تجدید نظر خواهی ننمودند شما میتوانید پس از صدور رای قطعی یا قطعی شدن رای در دادگاه حقوقی به خواسته مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم بر علیه مجرمان اقامه دعوا نمایید و خسارات خود را مطالبه کنید. اگر شما توانایی تادیه محکوم به و اجرای حکم را نداشته باشید باید دادخواست اعسار خود را به همان دادگاهی که به دعوای حقوقی رسیدگی نموده و. رای را صادر کرده تقدیم نماییدتا با رسیدگی حکم را صادر نماید برای این امر شما باید استشهادیه حداقل دو نفر را ضمیمه دادخواست نمایید تا با توجه به ان و در صورت لزوم تحقیق از شهود در مورد اعسار شما تصمیم گیری شود . در هر حال پس از اتمام مهلت تجدید نظر رای کیفری باز هم اطلاع دهید تا در صورت عدم تجدید نظر خواهی انها راهنمکایی های لازمه صورت پذیرد اگر هم که تجدید نظر خواهی صورت گرفت تا زمان ابلاغ رای دادگاه تجدید نظر صبر کنید تا بعد از ان راهنمایی های لازمه انجام پذیرد . موفق باشید .

بازگشت به بالای صفحه

نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع      Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

صفحه اصلی|  پیشنهاد به دوستان | آمار سایتتماس با ما | ارسال مطلب | تنظيمات كاربري

| فهرست اعضاء | موضوعات فعال | پيشنهادات و انتقادات| وبلاگ هاي كاربران

| برترين هاي سايت| ليست نظرسنجي ها

سايت حقوقي دادخواهي
Features Iranian laws and regulations, guides to Iranian markets, newsletters and more
بهترین کیفیت نمایش صفحات با وضوح 864 × 1152

PHP-Nuke © 2004 Francisco Burzi
INP-Nuke © 2005-2007 IranNuke

مدت زمان ایجاد صفحه : 0.07 ثانیه